Stiri

16 Iulie 2018
McDonald`s nu va mai fi jobul studenţilor? Lanţul de restaurante se pregăteşte să îşi înlocuiască toţi casierii

În contextul în care salariul minim pe oră se apropie de 15 dolari pe oră la nivel naţional, clienţii restaurantelor care se aşteaptă să fie întâmpinaţi la casa de marcat de un zâmbet, vor fi întâmpinaţi cât de curând de un ecran, potrivit Forbes.

Sursa: mediafax.ro

18:35h24 Iunie 2018

CM 2018 | Anglia se impune cu 6-1 împotriva statului Panama şi se califică în optimile competiţiei

Pentru prima dată în ultimii 12 ani, Anglia a pornit cu două victorii la Cupa Mondială. Dacă primul joc cu Tunisia a fost câştigat în prelungiri (2-1), în faţa statului Panama a dat recital. Englezii s-au impus cu 6-1, după o primă repriză istorică cu 5 goluri.

Anglia a marcat de şase ori în poarta lui Panama, după reuşitele lui John Stones (min. 8 şi 40), Harry Kane (min. 22, 45+1 şi 62) şi Jesse Lingard (min. 36). De partea cealaltă, adversarii au marcat prin Felipe Baloy (min. 78).

Meciul a fost la discrteţia europenilor, singura necunoscută fiind cea a scorului final. Partida s-a încheiat cu 12 ocazii de gol pentru Anglia, din care 7 şuturi pe poartă. De partea cealaltă, Panama a încheiat cele 90 de minute cu 2 şuturi pe poartă.

În urma acestui rezultat, Anglia şi Belgia sunt calificate în fazele eliminatorii.

Sursa : mediafax.ro